Rami Evden Eve Nakliyat

İstanbul’un her noktasında 7 gün 24 saat çalışan ekiplerimizin en aktif olduğu noktalardan biri de Eyüp ilçesi. Rami ise ilçenin en kadim semtlerinden biri. Tarihinden izler taşıyan, birçok küçük esnafıyla canlı bir semt Rami.

Rami İstanbul’un Eyüpsultan ilçesine bağlı büyük ve tarihi bir semttir. Adını Osmanlı padişahı II. Mustafa döneminde önce Reis-ül Küttablık sonra da sadrazamlık yapan Rami Mehmed Paşa’dan alır.

II. Mustafa’nın bu semtte Sadrazam Rami Mehmed Paşa’ya hediye olarak verdiği arazi Rami Çiftliği olarak anılmaya başlamış, zamanla semtin adı Rami haline gelmiştir[1]. II. Abdülhamit zamanında birçok devlet görevlisi bu semtte yerleşmiştir. Tarihi Rami Kışlası, Hacı Ali Paşa İlköğretim Okulu ve camii semtin tarihi yapılarındandır.

Ev eşyalarınızı büyük titizlikle taşıdığımız gibi ofislerinizi de aynı emanet bilinciyle taşıyor, en hızlı ve güvenilir rotalarla, uzman personelimizle istediğiniz noktaya teslim ediyoruz.

Sizleri de bir an önce Eyüp’teki mutlu müşterilerimizin arasında görmek için sabırsızlanıyoruz. Hemen arayın, siz de indirimli fiyatlarımızdan yararlanın.

Görüşmek üzere, hoşçakalın..

Neden ”Alibeyköy” ?

Herkese merhaba.. Siz değerli İstanbullulara yıllardır evden eve nakliyat hizmeti verdiğimiz ilçelerden biri olan Eyüp’ün ön plana çıkan semtlerinden Alibeyköy’den bahsedelim istedik biraz.

Alibeyköy, geçmişinde mısır tarlaları ile bilindiğinden günümüzde aynı tarlalardan eser olmamasına karşın semtin girişindeki dev mısır heykelinde de görülebileceği gibi semtin sembolü olarak seçilmiştir. Alibeyköy nüfusunun çoğunluğunu, 1950-1960 yılları arası o dönem Yugoslavya Federasyonu olan şimdi ise Makedonya ve Kosova Arnavutları oluşturmaktadır. Alibeyköy Arnavutları genellikle, kuyumculuk ve tatlıcılık işleri ile uğraşmaktadır. Bunun yanı sıra komşu mahalleler olan Çırçır ve Karadolap mahallelerinin yerlileri de Arnavutlardır.

Bu güzel semte adını veren Ali Bey, Karesi Beyliği Emirlerinden Evrenos Gazi’nin oğlu Ali Bey’dir. Hizmetlerinden ötürü Orhan Bey, Evrenos Bey’e vakıf için İstanbul’da istediği yerleri bağışlamıştır.

Evrenos Gazi’nin oğlu Ali Bey de zamanının Osmanlı sultanlarından olan Fatih Sultan Mehmet’i fetihlerinde desteklemiş ve o da babası gibi Fatih Sultan Mehmet tarafından iltifat görmüş ve günümüzdeki Alibeyköy semti sınırları içindeki bir çiftliği kendisine mülk olarak vermiştir. Semtin adı da onun işte sözü geçen Ali Bey’den ötürü Alibeyköy olmuştur.Ali Bey 1485 yılında vefat etmiş ve Yenice-i Vardar’daki türbesine gömülmüştür.

Ruhları şad, makamları cennet olsun.

Alibeyköy Evden Eve Nakliyat

çiçek abbas evden eve nakliyat

Selamlar değerli okuyucularımız! Haftanın ikinci gününün sabahına uyanırken, umuyoruz güzel bir pazartesiyle haftayı açmışsınızdır ve umarız öyle devam eder temennilerimizi iletelim.

Bu yazımızda Alibeyköy evden eve nakliyat çalışmalarımızdan bahsedeceğiz. Alibeyköy İstanbul’un en büyük ilçesi olan Eyüp’ün -yeni adıyla Eyüp Sultan- en büyük mahallelerinden birisidir. Tarih boyunca mısır tarlalarıyla özdeşleştirilmiştir, ancak günümüzde kentleşme nedeniyle o tarlaların hepsi yok olmuştur.

Alibeyköy nüfusunun çoğunluğunu, Arnavutlar oluşturmaktadır. Evden eve nakliyat hizmeti sunduğumuz Alibeyköy’ün nüfusu 1960’lardan sonra hızlı bir artış göstermiştir.

Alibeyköy’ün ünlü olduğu başka bir konu da Alibeyköy Deresidir. Bu dere geçmiş yıllarda sık sık taşmasıyla popülerken yapılan çalışmalar sonucu bu su baskınları dinginlenebilmiştir.

Ayrıca Alibeyköy evden eve nakliyat hizmetimizin gerekliliğine semtte çekilen ve çarpık kentleşmeyi ve duygu sömürüsünü konu alan “Çiçek Abbas”  filmi de şahitlik etmektedir. Bu filmin de gösterdiği gibi evden eve nakliyat ve ofisten ofise nakliyat konusunda güvenilir, çalışkan, profesyonel ve aynı zamanda bütçe dostu politikalar izlenmelidir. Müşterisiyle dost olabilen bir firma olarak Alibeyköy semtini çok sevmekteyiz, müşterilerimizi de en hızlı ve indirimli çalışmalarımız için bizi aramaya davet ediyoruz.

Eyüp’ün Semtleri

Merhabalar, öncelikle herkese mutlu bir haftasonu diliyoruz. Bu güzel yaz günlerinde ev taşıma telaşı içinde olanlara da sabır diliyor ve taşımacılıkla ilgili her konuda sizlere yardımcı olacağımızı da hatırlatmak istiyoruz.

Bu yazımızda Evden Eve Nakliyat hizmeti verdiğimiz güzel ilçe Eyüp’ün semtlerinden bahsedeceğiz. İstanbul’un her noktasında evden eve ve işten işe taşımacılık yaptığımız gibi Eyüp’ün de her semtine, mahallesine alanında uzman ekiplerimizle taşımacılık hizmeti veriyoruz.

Eyüp ilçesinin semtlerini kısaca anmak gerekirse; Alibeyköy, Çırçır, Göktürk, Rami, Yeşilpınar ve merkez köyleri sayabiliriz.

Alibeyköy, ilçenin en büyük semtlerinden biri ve adı geçtiğinde İstanbulluların aklına ilk gelen şey İstanbul’a gelen çoğu otobüsün uğrak yeri olan Alibeyköy Otogarı’dır.

Çırçır Mahallesi ise maalesef çarpık kentleşme örneklerinin çok olduğu bir nokta. Gün geçtikçe semtteki yeni alanlar kentsel dönüşüm kapsamına girse de ilçenin büyük çoğunluğunda altyapı sıkıntıları bulunmakta. Belirtmek isteriz ki Eyüp ilçesinden ve Çırçır bölgesinden birçok müşterimiz bulunmakta.

Göktürk ise ilçede banliyö hayatı yaşanan birçok güzel müstakil evin bulunduğu bir semt. Ayrıca sık sık nakliyat yaptığımız bir bölge.

Rami, ilçenin en eski semti diyebiliriz. Günümüzde birçok irili ufaklı sanayi atölyeleri bulunan ilçede tramvay hattıyla ulaşım da kolaylaşmış durumda.

Yeşilpınar da gelişmekte olan bir semt ve VIALAND’a yakınlığıyla dikkat çekmekte. Ayrıca merkez köyleri de birçok müşterimize yardımcı olduğumuz yerler.

Sözün özü haftanın her günü 24 saat siz değerli müşterilerimizin hizmetindeyiz. Eyüp’ün ve İstanbul’un her noktasında sizlerleyiz.

Eyüp Bir Başka Güzel

İstanbul’un tarihi ve doğal güzelliklerle bezenmiş ilçesi Eyüp’ten herkese merhabalar. Öncelikle şunu söylemeliyiz ki biz 20 yıldır evden eve nakliyat yaptığımız Eyüp’te bu işten büyük keyif alıyoruz ve siz İstanbulluların da ilçede vakit geçirirken büyük keyif duyduğunuzu düşünüyoruz. İlçede yaşayanlar ise bizce ayrı bir şanslı durumdalar.

Eyüp’ün güzelliğine güzellik katan ve İstanbul’un sembol noktalarından olan dillere destan Pierre Loti Tepesi’nden biraz bahsedelim istedik bu yazıda. Özellikle turistlerin uğrak yeri olan Pierre Loti Tepesi, İstanbullular için de hoş ve sakin bir zaman geçirme alanı. Sahip olduğu manzara, barındırdığı tarih ve adını aldığı şahsın ziyaretçilere  Haliç’i seyrederken derin bir bakış açısı katmasıyla eşsiz bir atmosferi var bu güzel tepenin. Adını aldığı yazar Pierre Loti ise Türk dostu tavırları ve düşünceleriyle akıllara kazınmış Fransız bir hikayeci. Siz de bu harika manzara eşliğinde çayınızı yudumlamak mekanın büyüsüne kapılıp şehre farklı bir gözle bakmak için yolunuzu bir gün mutlaka İstanbul’a, Eyüp’e düşürün.

İstanbul’un bu güzide mekanının bulunduğu Eyüp ilçesinde evden eve ve ofisten ofise nakliyat hizmetlerimizin hızla devam ettiğini hatırlatır, sevdiklerinizle mutlu günler dileriz. Hoşçakalın..

Neden ”Eyüp” ?

istanbulda ucuz nakliyat

Yıllardır evden eve nakliyat hizmeti verdiğimiz bu güzel ilçenin böyle önemli değerlerinden bahsetmemek olmaz diye düşündük ve İstanbul’un güzide mekanlarından Eyüp’ü ”Eyüp” yapan sahabe efendimiz Ebu Eyyub El-Ensari hazretlerini yadedelim  istedik bu yazımızda.

”İstanbul’un manevi fatihi” olarak da anılan Ebu Eyyub (ra) İslamiyet’in doğuşu diyebileceğimiz yıllarda Ensar’dan İslâmiyet’i kabul eden ilk kişiydi ve ömrü boyunca da önde gelen sahabelerden biri oldu. Rivayet edildiği üzere Resul-i Ekrem (asm) Medine’ye hicret ettiğinde Medineli Müslümanların her biri onu evinde misafir etmek istediler. Ancak Hz. Peygamber (asm), bir tercih yaparak onları gücendirmek istemiyordu. Bunun için devesinin çökeceği yere en yakın eve misafir olacağını söyledi. Kendisini taşıyan devenin önce bir yere çöktüğü, buradan hemen kalkıp biraz ileride tekrar çöktüğü görüldü. Resulullah (asm) oraya en yakın olan ve dedesi Abdülmuttalib’in annesi tarafından kendisine yakınlığı da bulunan Ebu Eyyûb’un (ra) evine yerleşerek burada yedi ay misafir kaldı.

Bu olaydan sonra da Peygamberimiz’in (asm) yanından ayrılmayan Ebu Eyyub (ra)’ın katıldığı seferlerin sonuncusu, Müslümanların ilk İstanbul kuşatması oldu. Vefatının ardından mezarı, vasiyeti üzerine İstanbul surlarına olabildiğince yakın bir noktaya defnedildi. Yıllarca Bizans halkı tarafından ziyaret edilen kabri, II. Mehmet İstanbul’u fethinden sonra düzenledi ve bir camii inşa edilmesi emrini verdi. 1458 yılında günümüzde çokça ziyaret edilen Eyüp Sultan Camii ibadete açıldı.

Eyüp’ü Eyüp yapan şahsiyet Ebu Eyyub El- Ensari Hazretlerini tekrar rahmetle, minnetle anıyoruz. Bizlere miras bıraktıkları bu güzel şehirde yaşayanlara kendi uzmanlık alanımız olan nakliyatla ilgili tüm konularda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Görüşmek üzere..

Eyüp’te Sizlerleyiz

Evden eve nakliyat sektöründe öncü olduğumuz ilçelerden biri olan Eyüp, İstanbul’un en eski ilçelerinden biridir. Gerek tarihi birikimiyle gerek doğal güzellikleriyle bir başka tadı olan Eyüp’ün günümüzde nüfusu 400 binlere dayanmıştır. Doğusunda Kağıthane ve Beyoğlu, güneyinde Fatih ve Zeytinburnu, batısında Bayrampaşa ve Gaziosmanpaşa ilçeleri vardır. İlçe sınırları kuzeyde Karadeniz’e kadar uzanmaktadır.

İstanbul’un sembollerinden biri olan Haliç’e 2.6 km kıyısı olan Eyüp, ismini sınırları içinde türbesi bulunan Ebu Eyyûb el-Ensarî’den almaktadır. İstanbul’un Fethinden sonra Türklerin sur dışında kurduğu ilk yerleşim merkezi olan Eyüp’te başta Eyüp Sultan Camii olmak üzere Osmanlı döneminden kalma çok sayıda tarihi eser mevcuttur. Eyüp semti, Fetih’ten sonra Fatih Sultan Mehmet’in, Eyüp Sultan Türbesi’ni yaptırmasıyla gelişmeye başlamıştır. Aynı yıllarda bu yapılara eklenen medrese, aşhane, kütüphane, imaret, hamam ve diğer yapılar çevresinde, Eyüp’teki doku oluşmaya, ilçe şekillenmeye başlamıştır.

Siz de evden eve nakliyatı sorunsuz şekilde deneyimlemek istiyorsanız Alanur Nakliyat Eyüp’te ve tüm İstanbul’da hizmetinizde. Hemen arayın, yardımcı olalım. Sonraki yazımızda görüşmek üzere, sağlıcakla kalın..