Eyüp’te Sizlerleyiz

Evden eve nakliyat sektöründe öncü olduğumuz ilçelerden biri olan Eyüp, İstanbul’un en eski ilçelerinden biridir. Gerek tarihi birikimiyle gerek doğal güzellikleriyle bir başka tadı olan Eyüp’ün günümüzde nüfusu 400 binlere dayanmıştır. Doğusunda Kağıthane ve Beyoğlu, güneyinde Fatih ve Zeytinburnu, batısında Bayrampaşa ve Gaziosmanpaşa ilçeleri vardır. İlçe sınırları kuzeyde Karadeniz’e kadar uzanmaktadır.

İstanbul’un sembollerinden biri olan Haliç’e 2.6 km kıyısı olan Eyüp, ismini sınırları içinde türbesi bulunan Ebu Eyyûb el-Ensarî’den almaktadır. İstanbul’un Fethinden sonra Türklerin sur dışında kurduğu ilk yerleşim merkezi olan Eyüp’te başta Eyüp Sultan Camii olmak üzere Osmanlı döneminden kalma çok sayıda tarihi eser mevcuttur. Eyüp semti, Fetih’ten sonra Fatih Sultan Mehmet’in, Eyüp Sultan Türbesi’ni yaptırmasıyla gelişmeye başlamıştır. Aynı yıllarda bu yapılara eklenen medrese, aşhane, kütüphane, imaret, hamam ve diğer yapılar çevresinde, Eyüp’teki doku oluşmaya, ilçe şekillenmeye başlamıştır.

Siz de evden eve nakliyatı sorunsuz şekilde deneyimlemek istiyorsanız Alanur Nakliyat Eyüp’te ve tüm İstanbul’da hizmetinizde. Hemen arayın, yardımcı olalım. Sonraki yazımızda görüşmek üzere, sağlıcakla kalın..