Rami Evden Eve Nakliyat

İstanbul’un her noktasında 7 gün 24 saat çalışan ekiplerimizin en aktif olduğu noktalardan biri de Eyüp ilçesi. Rami ise ilçenin en kadim semtlerinden biri. Tarihinden izler taşıyan, birçok küçük esnafıyla canlı bir semt Rami.

Rami İstanbul’un Eyüpsultan ilçesine bağlı büyük ve tarihi bir semttir. Adını Osmanlı padişahı II. Mustafa döneminde önce Reis-ül Küttablık sonra da sadrazamlık yapan Rami Mehmed Paşa’dan alır.

II. Mustafa’nın bu semtte Sadrazam Rami Mehmed Paşa’ya hediye olarak verdiği arazi Rami Çiftliği olarak anılmaya başlamış, zamanla semtin adı Rami haline gelmiştir[1]. II. Abdülhamit zamanında birçok devlet görevlisi bu semtte yerleşmiştir. Tarihi Rami Kışlası, Hacı Ali Paşa İlköğretim Okulu ve camii semtin tarihi yapılarındandır.

Ev eşyalarınızı büyük titizlikle taşıdığımız gibi ofislerinizi de aynı emanet bilinciyle taşıyor, en hızlı ve güvenilir rotalarla, uzman personelimizle istediğiniz noktaya teslim ediyoruz.

Sizleri de bir an önce Eyüp’teki mutlu müşterilerimizin arasında görmek için sabırsızlanıyoruz. Hemen arayın, siz de indirimli fiyatlarımızdan yararlanın.

Görüşmek üzere, hoşçakalın..