Rami Evden Eve Nakliyat

İstanbul’un her noktasında 7 gün 24 saat çalışan ekiplerimizin en aktif olduğu noktalardan biri de Eyüp ilçesi. Rami ise ilçenin en kadim semtlerinden biri. Tarihinden izler taşıyan, birçok küçük esnafıyla canlı bir semt Rami.

Rami İstanbul’un Eyüpsultan ilçesine bağlı büyük ve tarihi bir semttir. Adını Osmanlı padişahı II. Mustafa döneminde önce Reis-ül Küttablık sonra da sadrazamlık yapan Rami Mehmed Paşa’dan alır.

II. Mustafa’nın bu semtte Sadrazam Rami Mehmed Paşa’ya hediye olarak verdiği arazi Rami Çiftliği olarak anılmaya başlamış, zamanla semtin adı Rami haline gelmiştir[1]. II. Abdülhamit zamanında birçok devlet görevlisi bu semtte yerleşmiştir. Tarihi Rami Kışlası, Hacı Ali Paşa İlköğretim Okulu ve camii semtin tarihi yapılarındandır.

Ev eşyalarınızı büyük titizlikle taşıdığımız gibi ofislerinizi de aynı emanet bilinciyle taşıyor, en hızlı ve güvenilir rotalarla, uzman personelimizle istediğiniz noktaya teslim ediyoruz.

Sizleri de bir an önce Eyüp’teki mutlu müşterilerimizin arasında görmek için sabırsızlanıyoruz. Hemen arayın, siz de indirimli fiyatlarımızdan yararlanın.

Görüşmek üzere, hoşçakalın..

Alibeyköy Evden Eve Nakliyat

çiçek abbas evden eve nakliyat

Selamlar değerli okuyucularımız! Haftanın ikinci gününün sabahına uyanırken, umuyoruz güzel bir pazartesiyle haftayı açmışsınızdır ve umarız öyle devam eder temennilerimizi iletelim.

Bu yazımızda Alibeyköy evden eve nakliyat çalışmalarımızdan bahsedeceğiz. Alibeyköy İstanbul’un en büyük ilçesi olan Eyüp’ün -yeni adıyla Eyüp Sultan- en büyük mahallelerinden birisidir. Tarih boyunca mısır tarlalarıyla özdeşleştirilmiştir, ancak günümüzde kentleşme nedeniyle o tarlaların hepsi yok olmuştur.

Alibeyköy nüfusunun çoğunluğunu, Arnavutlar oluşturmaktadır. Evden eve nakliyat hizmeti sunduğumuz Alibeyköy’ün nüfusu 1960’lardan sonra hızlı bir artış göstermiştir.

Alibeyköy’ün ünlü olduğu başka bir konu da Alibeyköy Deresidir. Bu dere geçmiş yıllarda sık sık taşmasıyla popülerken yapılan çalışmalar sonucu bu su baskınları dinginlenebilmiştir.

Ayrıca Alibeyköy evden eve nakliyat hizmetimizin gerekliliğine semtte çekilen ve çarpık kentleşmeyi ve duygu sömürüsünü konu alan “Çiçek Abbas”  filmi de şahitlik etmektedir. Bu filmin de gösterdiği gibi evden eve nakliyat ve ofisten ofise nakliyat konusunda güvenilir, çalışkan, profesyonel ve aynı zamanda bütçe dostu politikalar izlenmelidir. Müşterisiyle dost olabilen bir firma olarak Alibeyköy semtini çok sevmekteyiz, müşterilerimizi de en hızlı ve indirimli çalışmalarımız için bizi aramaya davet ediyoruz.

Eyüp’ün Semtleri

Merhabalar, öncelikle herkese mutlu bir haftasonu diliyoruz. Bu güzel yaz günlerinde ev taşıma telaşı içinde olanlara da sabır diliyor ve taşımacılıkla ilgili her konuda sizlere yardımcı olacağımızı da hatırlatmak istiyoruz.

Bu yazımızda Evden Eve Nakliyat hizmeti verdiğimiz güzel ilçe Eyüp’ün semtlerinden bahsedeceğiz. İstanbul’un her noktasında evden eve ve işten işe taşımacılık yaptığımız gibi Eyüp’ün de her semtine, mahallesine alanında uzman ekiplerimizle taşımacılık hizmeti veriyoruz.

Eyüp ilçesinin semtlerini kısaca anmak gerekirse; Alibeyköy, Çırçır, Göktürk, Rami, Yeşilpınar ve merkez köyleri sayabiliriz.

Alibeyköy, ilçenin en büyük semtlerinden biri ve adı geçtiğinde İstanbulluların aklına ilk gelen şey İstanbul’a gelen çoğu otobüsün uğrak yeri olan Alibeyköy Otogarı’dır.

Çırçır Mahallesi ise maalesef çarpık kentleşme örneklerinin çok olduğu bir nokta. Gün geçtikçe semtteki yeni alanlar kentsel dönüşüm kapsamına girse de ilçenin büyük çoğunluğunda altyapı sıkıntıları bulunmakta. Belirtmek isteriz ki Eyüp ilçesinden ve Çırçır bölgesinden birçok müşterimiz bulunmakta.

Göktürk ise ilçede banliyö hayatı yaşanan birçok güzel müstakil evin bulunduğu bir semt. Ayrıca sık sık nakliyat yaptığımız bir bölge.

Rami, ilçenin en eski semti diyebiliriz. Günümüzde birçok irili ufaklı sanayi atölyeleri bulunan ilçede tramvay hattıyla ulaşım da kolaylaşmış durumda.

Yeşilpınar da gelişmekte olan bir semt ve VIALAND’a yakınlığıyla dikkat çekmekte. Ayrıca merkez köyleri de birçok müşterimize yardımcı olduğumuz yerler.

Sözün özü haftanın her günü 24 saat siz değerli müşterilerimizin hizmetindeyiz. Eyüp’ün ve İstanbul’un her noktasında sizlerleyiz.